Yoğun Bir Mindfulness Deneyimi

Mindfulness nedir, bu öğretiyi nasıl hayatıma dahil edebilirim diyorsanız bu inzivaya katılarak haftalık kurslar ile edineceğiniz deneyimi yoğun bir şekilde edinebilirsiniz. Haftalık kurslara katıldım, deneyimimi ve pratiğimi derinleştirmek istiyorum diyorsanız yine bu inziva sizin için uygundur. Dünyanın her bir yanında mindfulness konusuna meraklı, ilk defa deneyimleyecek, birkaç senelik pratiği olan veya senelerdir eğitmenliğini yapmış kişiler bu tür inzivalar ile pratiklerini desteklerler.

Hepimizin İçinde Olan Ancak Unuttuğumuz Bir Yetenek

Büyük kentlerde yaşadığımız hayatlar insana tükenmişlik hissi verebiliyor. Ülkemizde yaşadığımız gündem endişe ve korku yaşamamıza neden olabiliyor. Tüm bunlarla başa çıkabilme de esasında hepimizin içinde olan ancak unuttuğumuz bir farklı yaklaşım mevcut ve bu da Mindfulness’dır. Sessizlik inzivası bazıları için televizyondan, bilgisayardan ve telefondan uzak kalarak, kendi kaynaklarına döndüğü ve böylece sakinlik, dinginlik ve belli bir netliğe ulaştıkları bir deneyim olurken bazıları için ise hayatları boyunca unutmayacakları bir dönüştürücü bir deneyim olabiliyor.

Mükemmel Doğa

İnziva çalışmasında yeni arkadaşlar edinebilir, güzel bir atmosfer içinde, büyük şehirlerden uzak kalarak bu çalışmaya çok uygun olan bu mükemmel doğayı, diğer katılımcıları ve varolmanın sağladığı ‘olma halini’ deneyimleyebilirsiniz. Bu etkinlik Mindfulness’a giriş yapmak isteyenler ve mevcut mindfulness pratiğini derinleştirmek isteyenler için uygundur.

“Psikolojik açıdan bakarsak, farkındalık bildiğimiz en güçlü dönüşüm aracı. Eğer suya ısı uygularsak su buhara dönüşür. Aynı şekilde, herhangi bir psikolojik duruma farkındalık getirdiğimizde, durum berraklaşacak ve daha açık hale gelecektir. Farkındalığı sağlamada Mindfulness çok etkili kanıta dayalı bir yaklaşımdır”

Program

Bu programa katılarak aşağıdaki mindfulness pratiklerini deneyimleyebilirsiniz.

Beden farkındalığı
Nefes farkındalığı
Şefkat ve sevgi
Alexander pozisyonunda dinlenmek
İletişim uygulamaları
Doğa içinde yürüme
İnziva lideri ile özel görüşmeler
İnziva çalışmasında katılımcıların serbest kalacakları, sessizlik içinde geçirecekleri, deneyimlerini ve şiirleri paylaşacakları zamanları olacak.

Ulaşım ve Konaklama

Bu inziva çalışması Assos’ta ‘Terra Zoe’ adlı yerde yapılacaktır. Konaklama, yiyecekler ve icecekler programa dahil olup, ulaşımı katılımcılar kendi imkanları ile sağlayacaktır. Yemekler sabah sağlıklı atıştırmalıklar, geç kahvaltı , akşam yemeği şeklindedir ve vejeteryandır. Yemeklerde vegan seçenek de sunulacaktır. İçecekler ise su, soda ve çeşitli çaylar şeklindedir.

Odalar iki-üç kişiliktir ve paylaşılmaktadır. Tüm odalarda özel tuvaletler ve duşlar mevcuttur. Erkekler ve kadınlar ayrı odalarda kalacaklardır.

Terra Zoe sevimli ve çok güzel bir yerdir. Sessizlik içine girmek için doğa içinde ideal bir beldedir. Bu inziva çalışmasıyla ‘Terra Zoe’da barışı ve mindfulness pratiklerinin sağladığı bilgeliği deneyimleyebilirsiniz.

Otel bilgileri için : http://www.terrazoe.com

İnziva Lideri

Vajracaksu 30 yıldır meditasyon yapmakta ve 24 yıldır İngiltere ve Türkiye’de meditasyon eğitimleri vermektedir. Triratna Budist Birliğine 1997 yılında İspanya’da asil üye olarak kabul edilmiştir. 2001 yılında hayatının akışını değiştiren ve yalnızlığı deneyimlediği uzun bir inziva çalışmasına katılmıştır. İnsanların günlük hayatlarına farkındalık, şefkat ve dürüstlük katmalarına yardımcı olmayı çok sever. 2008-2009 tarihleri arasında İngiltere’de Breathworks mindfulness eğitmen eğitimini tamamlamıştır ve 6 yıl boyunca 8 haftalık Mindfulness eğitimleri vermiştir . İngiltere Mindfulness Öğretmen Ağının yayınladığı iyi uygulama prensiplerine tabi olan “Breathworks” Programı farkındalık odaklı ağrı, hastalıkla, stresle zinde yaşama eğitimidir.

Katılanlar Neler Dediler?

Katılım İçin Detaylı Bilgi Talep Edin

  • Lütfen numranızın başına 0 koymadan 10 hane olarak giriniz.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sıfır Karbon Ayak izi

Karbon Ayak izi birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Öte yandan oksijen salınımına katkı sağlayacak her canlı türünü doğaya kazandırmak yada yeşil enerji kuruluşlarına destek olmak karbon ayak izi miktarımızın telafisi anlamına geliyor. Etkinliklerimiz sonucunda dikeceğimiz ağaçlarla yada yeşil enerji kuruluşlarına yapacağımız bağışlar ile karbon ayak izimizi telafi edeceğiz.