PSIKOLOJIK AÇIDAN BAKARSAK, FARKINDALIK BILDIĞIMIZ EN GÜÇLÜ DÖNÜŞÜM ARACI. EĞER SUYA ISI UYGULARSAK SU BUHARA DÖNÜŞÜR. AYNI ŞEKILDE, HERHANGI BIR PSIKOLOJIK DURUMA FARKINDALIK GETIRDIĞIMIZDE, DURUM BERRAKLAŞACAK VE DAHA AÇIK HALE GELECEKTIR. FARKINDALIĞI SAĞLAMADA MINDFULNESS ÇOK ETKILI VE KANITA DAYALI BIR YAKLAŞIMDIR

Mindfulness İnzivası

Bu etkinlik Mindfulness’a giriş yapmak isteyenler ve mevcut mindfulness pratiğini derinleştirmek isteyenler için uygundur.

Mindfulness nedir, bu öğretiyi nasıl hayatıma dahil edebilirim diyorsanız dört gün boyunca bu inzivaya katılarak haftalık kurslar ile edineceğiniz deneyimi yoğun bir şekilde edinebilirsiniz. Haftalık kurslara katıldım, deneyimimi ve pratiğimi derinleştirmek istiyorum diyorsanız yine bu inziva sizin için uygundur. Dünyanın her bir yanında mindfulness konusuna meraklı, ilk defa deneyimleyecek, birkaç senelik pratiği olan veya senelerdir eğitmenliğini yapmış kişiler bu tür inzivalar ile pratiklerini desteklerler.

Büyük kentlerde yaşadığımız hayatlar insana tükenmişlik hissi verebiliyor. Ülkemizde yaşadığımız gündem endişe ve korku yaşamamıza neden olabiliyor. Tüm bunlarla başa çıkabilme de esasında hepimizin içinde olan ancak unuttuğumuz bir farklı yaklaşım mevcut ve bu da Mindfulness’dır. Sessizlik inzivası bazıları için televizyondan, bilgisayardan ve telefondan uzak kalarak, kendi kaynaklarına döndüğü ve böylece sakinlik, dinginlik ve belli bir netliğe ulaştıkları bir deneyim olurken bazıları için ise hayatları boyunca unutmayacakları bir dönüştürücü bir deneyim olabiliyor. İnziva çalışmasında yeni arkadaşlar da denebilir, güzel bir atmosfer içinde, büyük şehirlerden uzak kalarak doğayı deneyimleyebilirsiniz. Diğer katılımcıları ve varolmanın sağladığı ‘olma halini’ deneyimleyebilirsiniz.

Tarih

Program 29 Eylül Çarşamba günü akşam üstü saat 18.00 – 20.00 civarında başlar. 4 gece konaklama sonrası 2 Ekim Pazar günü saat 12.00 da sona erer.

Program Bedeli

Program ücreti 4 gece konaklama, eğitimler  ve yiyecekler dahil 1.250 TL dir.

Program

Bu programa katılarak aşağıdaki mindfulness pratiklerini deneyimleyebilirsiniz.

  • Beden farkındalığı
  • Nefes farkındalığı
  • Şefkat ve sevgi
  • Alexander pozisyonunda dinlenmek
  • İletişim uygulamaları
  • Doğa içinde yürüme
  • İnziva lideri ile özel görüşmeler

İnziva çalışmasında katılımcıların serbest kalacakları, sessizlik içinde geçirecekleri, deneyimlerini ve şiirleri paylaşacakları zamanları olacak.

Ulaşım ve Konaklama

Bu inziva çalışması Assos’ta ‘Terra Zoe’ adlı yerde yapılacaktır. Konaklama, yiyecekler ve icecekler programa dahil olup, ulaşımı katılımcılar kendi imkanları ile sağlayacaktır. Yemekler sabah sağlıklı atıştırmalıklar, geç kahvaltı , akşam yemeği şeklindedir ve vejeteryandır. Yemeklerde vegan seçenek de sunulacaktır. İçecekler ise su, soda ve çeşitli çaylar şeklindedir.

Odalar iki-üç kişiliktir ve paylaşılmaktadır. Tüm odalarda özel tuvaletler ve duşlar mevcuttur. Erkekler ve kadınlar ayrı odalarda kalacaklardır.

Terra Zoe sevimli ve çok güzel bir yerdir. Sessizlik içine girmek için doğa içinde ideal bir beldedir. Bu inziva çalışmasıyla ‘Terra Zoe’da barışı ve mindfulness pratiklerinin sağladığı bilgeliği deneyimleyebilirsiniz.

Otel bilgileri için : http://www.terrazoe.com

İnziva Lideri

Vajracaksu 28 yıldır meditasyon yapmakta ve 22 yıldır İngiltere ve Türkiye’de meditasyon eğitimleri vermektedir. Triratna Budist Birliğine 1997 yılında İspanya’da asil üye olarak kabul edilmiştir. 2001 yılında hayatının akışını değiştiren ve yalnızlığı deneyimlediği uzun bir inziva çalışmasına katılmıştır. İnsanların günlük hayatlarına farkındalık, şefkat ve dürüstlük katmalarına yardımcı olmayı çok sever. 2008-2009 tarihleri arasında İngiltere’de Breathworks” mindfulness eğitmen eğitimini tamamlamıştır ve 6 yıl boyunca 8 haftalık mindfulness eğitimleri vermiştir . İngiltere Mindfulness Öğretmen Ağının yayınladığı iyi uygulama prensiplerine tabi olan “Breathworks” Programı farkındalık odaklı ağrı, hastalıkla, stresle zinde yaşama eğitimidir.

Sıfır Karbon Ayak izi

earth friendly products 3

 

Karbon Ayak izi birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Öte yandan oksijen salınımına katkı sağlayacak her canlı türünü doğaya kazandırmak yada yeşil enerji kuruluşlarına destek olmak karbon ayak izi miktarımızın telafisi anlamına geliyor. Etkinliklerimiz sonucunda dikeceğimiz ağaçlarla yada yeşil enerji kuruluşlarına yapacağımız bağışlar ile karbon ayak izimizi telafi edeceğiz.