Ev sahipliğini Mindfulness Türkiye’nin yaptığı “MBSR Tanıtım ve Oryantasyon Etkinliği”, 8 Eylül akşamı Robert  Koleji  Mezunlar Derneği’nde gerçekleşti.

Mindfulness’i merak edenler, hiç bilmeyenler, MBSR programı ile ilgili bilgi almak isteyenleri kapsayan çok hoş bir grup vardı karşımızda.  MBSR eğitmeni Sinem Aksay Sabah’ın ve Ebru Engin’in liderlik yaptığı program, akış bitiminde yoğun sorularla devam etti.

İsterseniz etkinlikle ilgili yorumunu,  katılımcımız olan Ebru Ünlü’nün ağzından da okuyalım:

” Katıldığım MBSR Tanıtım etkinliği gerek mindfulness‘ın tarihçesi ve içeriği gerekse uygulama yöntemlerinin net ve açıklayıcı bir şekilde paylaşıldığı, katılım ve etkileşimin yoğun olduğu bir toplantıydı. Eğitimcilerin bu konudaki eğitim temelli altyapısı ve kendi hayatlarına mindfulness‘i felsefe olarak benimsemiş olmaları güven vericiydi. Yapılan örnek egzersizler, konuşma esnasındaki iletişim tüyoları ve şefkatli yaklaşımları MBSR eğitimi için merak uyandırıcı ve yönlendirici nitelikteydi. Katılımcıları her şeyden önce “insan” olarak görerek ve sevgi dolu ve rahatlatıcı bir ambiyansta gerçekleşen tanıtım beklentimin çok çok üzerindeydi. 2 saatte gelen dinginlik hissinin sürekli bir MBSR eğitimi ile daha yerleşik ve uygulanabilir bir hal alacağını düşündüğüm için bu alanda ilgili kişilerin mutlaka incelemesini ve bilgi almasını öneririm. ”

Katkılarından dolayı tüm katılımcı ve Mindfulness Türkiye ekibine teşekkür ve sevgilerimizle..

Tekrar görüşmek dileğiyle..